PDF Birleştirme Nasıl Yapılır?

PDF dosyalarımızı bazen birleştirmemiz gerekir. Özellikle, çok sayıda pdf katalog yapan biri olarak bazen içerik ile kapağı ayrı ayrı programlarda yaptığım olur. İlk önceleri pdf düzenleme araçları kullanırdım. Şimdi tam profesyonel mizanpaj programları kullansam da yine de çok pratik kullanıldığı için bu pdf düzenleyicilerden vazgeçmiş sayılmam. Bu yazımda her ne amaçla olursa olsun pdf dosyalarınızı nasıl birleştirebileceğinizi anlatacağım.

Tabi ki bu yazıda pratik pdf düzenleyiciler ile bu işlemin nasıl yapıldığından bahsedeceğim. PDF dosyalarınızın çok önemli bilgiler içerdiğini varsayıyorum. Bu yüzden online hizmet veren pdf birleştirme araçlarını kesinlikle kullanmayacağız. Hiçbir şey başkalarıyla paylaşılmasını istemediğimiz bir dosyanın güvenliğini riske atmaya değmez.

Sık sık pdf dosyalarla çalışıyorsak sınırsız PDF birleştirme yapacağımız bir programa ihtiyacımız var. Böyle bir program seçerken dikkat etmek gereken bazı püf noktalar var. Seçilecek programın pdf birleştirme özelliğiyle birlikte diğer pdf düzenleme ihtiyaçlarını da karşılamasına dikkat etmek lazım. Nedeni de hem ekonomik olsun hem de pratik olsun diye. Sadece pdf birleştirme yapan programlar var ve bunlar her özelliğe sahip olmadıklarından pratik ve ekonomik olmuyorlar.

Pdfelement 6 ile Pdf Birleştirmek

Not: Öncelikle pdf dosyalarını olmasını istediğimiz şekilde birleşmesi için sırayla numaralandıralım.

Ben sadece bilgisayara yüklemeli programlardan PDFelement programını kullanıyorum. O yüzden bu programı kullanarak anlatacağım. Kendi işlerimde kullanmadığım ve tavsiye edemeyeceğim online pdf birleştirme araçlarından ise bahsetmeyeceğim. 

Şimdi sıradaki işlem, PDFelement programını açıp bu sekiz pdf dosyasını programa tanıtmak.

Programın arayüzü böyle. Buradan “Combine PDF” yazılı sekmeye tıklıyoruz.

Karşımıza şöyle bir pencere gelecek.

Burada artık “Add Files” yazan yere tıklayarak birleştireceğimiz pdf dosyalarımızı seçebiliriz. “Add Files” yazan yere tıklayınca pdf dosyalarını seçme ekranı gelecek. Bu ekranda karışmasın diye numaralandırdığımız pdf dosyalarını ya teker teker ya da hepsini birden seçiyoruz.

Pdf dosyalarımızı içeri aktardıktan sonraki adımda  seçim işleminde özel bir ayar yapabiliriz. Bu da pdf dosyalarının hangi sayfa aralıklarının birleştirmeye dahil edilip edilmeyeceğini ayarlayabilmemizdir.

Şimdi PDF dosyalarını ve sayfa aralıklarını belirledikten sonra “NEXT” yazan butona tıklayalım.

Dosyalar birleştirilmeye başlanacak. Aşağıda gördünüz gibi PDF dosyaları birleştiriliyor.

Ve PDF dosyalarını PDFelement programını kullanarak birleştirmiş bulunuyoruz. Toplamda bu denememizde 8 pdf dosyasından 764 sayfalık tek bir pdf dosyası elde etmiş oluyoruz. Şimdi ister bu tek pdf dosyasında küçük düzenlemeler yapar isterse de yaptığımız çalışmayı hemen kaydedebiliriz.

Tüm işlemler bu kadar.

Eğer programı beğenip almak isterseniz diye bir indirim kodu sunuyorum. İndirim kodu: AFMATU

Satın alma linklerini aşağıya koydum.

Windows Bilgisayarlar İçin:

 

Mac Bilgisayarlar İçin:

Pdf Birleştirme Nasıl Yapılır? (Videolu Anlatım)

Not: Pdf birleştirme işlemi size tek tük gereken bir işlemse önemli olmayan dosyalarınız için online pdf birleştirme servislerini de kullanabilirsiniz.